BEN FERO KİMDİR ?

Logo
BEN FERO KİMDİR ?
  • 3420 Okuma
  • 0 Yorum

BEN FERO KİMDİR ? 

Asıl ismi Ferhat Yılmaz olan Ben Fero, 1991 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde dünyaya geldi. Fero, Almanya’nın Berlin’den önceki başkenti olan Bonn’da sadece 3 yıl yaşadı ve Türkiye’ye geri döndü.

Lise eğitiminin ardından 2005-2010 yılları arasında Üniversite eğitimini tamamlayan sanatçı, askerlik görevini Kıbrıs’ta tamamladı. Bilinene göre Fero, Rap müzik yapmaya başlamadan önce İzmir’de bir sağlık firmasında, sağlık turizmi pazarlaması yapan bir beyaz yakalı olarak çalışıyordu

İlk şarkısı olan Mahallemiz Esmer’i 8 Haziran 2018’de yayınlayan sanatçının annesi Sivas’lı, babası ise Trabzonlu. Popüler sanatçı ise İzmir’de yaşıyor.

RAP İLE NASIL TANIŞTI ?

Bu yazının yazıldığı tarihte 28 yaşında olan sanatçı, yaklaşık 8 yaşından beri Rap müziğe ve Hip Hop kültürüne 2Pac dinleyerek başladı. Söylentilere göre 2000’lerin başında Rap müzik denemeleri yapsa da Fero’nun ilk şarkısı Mahallemiz Esmer olarak tarihe geçti.

Ben Fero’nun ilk şarkısı olan Mahallemiz Esmer, yayınlandığı tarih 8 Haziran 2018’den beri sadece Spotify’da 13.6 milyon kere dinlendi. Şarkı YouTube’da 18 milyon ve iTunes’da ise ne kadar dinlenildiği bilinmiyor.

BEN FERO BOYU

Ben fero'nun boyu dinleyiciler tarafından en çok merak edilen konulardan biri. Fero katıldığı birkaç YouTube programında fiziksel özellikleri hakkında konuşmuştu. Eskiden Bodybuilding yapan Fero, hala aktif olarak spor yapmakta.

Bilinene göre Fero’nun boyu 1 metre 77 santim iken, kilosu belirttiğine göre 68 kilogram civarında bulunmakta.

Sanatçıya kariyerinde başarılar dileriz

yazar

çok okuyan ve çok yazan edebisanatlara ve biyolojiye ilgisi olan kendi çevresinde taktir gören biri

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir. Irish Birthday Blessing