Issız Cuma Cami Mezarlığı

Logo
Issız Cuma Cami Mezarlığı
  • 4740 Okuma
  • 0 Yorum

Çanakkale ilinde bulunan Yenice ilçesinin Seyvan ve Çakıroba adlı iki köyünün arasında yer alan ISSIZ CUMA MEZARLIĞI, insanı ürperten bir hikayeye sahip. Buradaki cami 1335 yılında inşa edilmiş ve etrafında başka yapı bulunmadığı için, ismine Issız Cuma Cami Mezarlığı denilmiş. Caminin avlusunda bulunan mezarlığın ise 680 yıllık olduğu biliniyor.

Rivayete göre buraya bir anne ve bebeği gömülmüş. Bundan tam 52 yıl önce Hatice isminde bir kadın bir kız çocuk doğurur. Doğumdan sonra Hatice vefat eder. bebeğe Ayşe ismi verilir. Ayşe bebekte 20 günlük iken vefat eder. Anne ve bebeği aynı mezarlığa defnedilir. Cenazelerin gömülmesinden kısa bir süre sonra yakınları mezarlık ziyaretine gider. Ve gördükleri karşısında hayrete düşerler. Annenin ve bebeğin mezarları birleşmiş vaziyettedir. Mezarlar yeniden düzenlenir fakat her seferinde mezarların birleştiği görülünce, yakınları bu duruma artık müdahale etmek istemezler ve mezarları birleşik halde bırakırlar.Issız cuma mezarlığı siccin 2 adlı filme de konu olan bu olay,insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Ve anne ile bebeği arasındaki bu kuvvetli bağ hakkında düşündürüyor.

Bu ve bunun gibi bir çok gizemli olay Issız Cuma Camii Mezarlığı’nda sıkça yaşandığı söylenemez ancak şunu da belirtmeliyiz ki insanlara büyük ibret olmalı bu olay.

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir. Irish Birthday Blessing