Küfür etmek neden yanlıştır?

Logo
Küfür etmek neden yanlıştır?
  • 95 Okuma
  • 0 Yorum

Bu platforma henüz yeni kayıt oldum. Daha henüz forum kurallarını okumadım ama eminim bu forumda küfürlü içerik yayınlamak yasaktır. Türkiye'de yaşıyorsanız hepiniz az çok bir kaç küfür biliyorsunuzdur. Gelenek görenek ve yazılı olmayan kurallara (törelere) göre küfür saygısız ve ağza yakışmayan cümle kalıplarıdır. Aile bireylerine, köy, kasaba, din, tanrı ve akla gelebilecek her şeye küfür etmek mümkündür. Peki küfür madem bu kadar kötü, neden ağızlardan eksik olmuyor? Şimdi buraya kadar saçma sapan cümlelerle kafa ütülediğimi biliyorum. Bana kalırsa Türkiye'nin kültürel yapısı 21. yüzyılda biraz saf ve temiz kalıyor. Hırsızlığın, adam kayırmanın, gasp, tecavüz, kadın cinayetleri ve akla gelebilecek bütün suçların hoş görüldüğü bu medeniyetler sofrasında insanların en çok takıldığı konular başında hala dilimizden çıkan kelimeler bulunmakta. Küfürü savunmuyorum, burada minikte olsa bir isyanda bulunuyorum. Maalesef toplum olarak detaycıyız, artık o kadar detaylara takılıyoruz ki konu başlıklarını bile göremiyoruz. Neyse artık konumuza gelelim küfürün felsefesi. Küfür ne zaman hangi toplumda ortaya çıktı pekte umursadığım bir konu değil bunun üzerine psikolojik ya da tarihsel araştırmalar yapmaya gerek duymuyorum. Küfür yeri ve zamanında kullanıldığında ortama tam olarak duygu geçirmemizi sağlayan şiirsel bir cümle yapısıdır. Sinirli, mutlu, şaşkın, korkmuş vb. bir çok his ve hissimizi kolayca, vurgulayarak ve tonlayarak karşıya aktarmamızı sağlayan mükemmel bir buluştur. Psikolojik olarak insanları rahatlatır, huzura ve mutluluğa götürür. Önemli olan nokta bunu nerede ve ne zaman kullanacağımızdır, bunu öğrenmek matematiğin tüm konularını öğrenmekten daha zordur. İnsan ilişkileri karmaşık yapılardır bu yüzden küfür edeceğiniz ortam, eşya, kişi vb. her şeye dikkat etmek zorundasınızdır. Doğru yerde küfür etmek insandan ağır bir yük azaltmaktadır. Küfürü noktalama işareti gibi kullanmak yerine adeta bir şiir gibi kullanabilir, insanlara hayranlık yaratabilirsiniz. Küfür başlı başına bir sanat olmakla birlikte bir kaç lüzumsuz insanın ağzında değersiz bir hal alabilir. Küfür toplumunda dediği gibi her ağza yakışmaz bunu sadece yetenekli ve sanata yatkın insanlar doğru kullanabilir. Olmadığınız, bir insan olmaya çalışmayınız. Her şeyin başı sudur.

yazar

Neşat İşlerinde dediği gibi; "Hayatı ciddiye almamayı, fazla ciddiye alıyorum." Buraya daha önce görmediğiniz içerikler çıkaracak olan adamım.

Katma değer vergilerinin işletmeler tarafından her türlü mal ve hizmet satılırken kaydedilmesi ve takip edilmesidir. Satış yapılırken karşı taraftan alınan Katma Değer Vergisi alacak tarafına yazılır. Mevzuat nedeniyle hesaba yapılan düzeltmeler hesaplanan KDV hesabının borcuna yazılır. kdv hesaplama Dönem sonunda İndirilecek KDV hesabı ile karşılaştırılarak bu hesap kapatılır.

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), müşteri ilişkilerini yöneten eksiksiz bir yazılım sistemidir ancak tek bir çözüm değildir. crm yazılımı Müşteri ilişkilerinizi etkili bir şekilde yönetmek, analiz etmek ve iyileştirmek için her müşteri etkileşimi noktasını destekleyen kapsamlı bir bulut çözümleri grubuna ihtiyacınız var.

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir.