Müzik senin icin nedir?

Logo
Müzik senin icin nedir?
  • 5243 Okuma
  • 0 Yorum

Bazen düşünürüz. müzik neden vardır veya bizi neden bu kadar etkiliyor diye düşünürüz. bize verdiğin duygu mu daha etkili veya sözlerimi daha etkili.

bir gerçek var ki müziksiz yaşam düşünülemez. çünkü müzikte bir çok şeyi buluyoruz aşkı, mutluluğu, hüznü ve daha çok daha fazlasını. o yüzden müzik bizim bir çok şeyi ifade eder. o yüzden yolda yürürken çoğu kişide kulaklık takılı olduğunu görürüz. kimisi insanlardan bir kaçış olduğunu söylese de. içimizde saklı olan bir çok duyguyu açığa çıkarıyor.

ikinci durum ise müzik bir hayal kurma durumunu tetikler. insan yapmak istediği ve yapamayacağı şeyi hayal edip müzikle daha zevkli hale getirebiliyor örneğin yurt dışında yüksek lisans yapma veya bir süper kahraman olma isteği (herkesin hayal ettiği süper kahraman) insanlara yardım etmek için süper kahraman olmak isterler. bazıları yapılabilir iken bazısı sadece hayal ürünü olup kalıyor. Buda da gördüğümüz gibi müzik bizim çok şeyi ifade ediyor.

üçüncü durumda insanlar kısa zaman içinde zengin ve meşhur olmak içinde bu yola girişiyor. özellikle youtube üzerinden youtuber olmak ve kısa sürede takipçi kazanarak zengin ve meşhur olmak istiyorlar. kimi durumda ilginç müzik türleri ortaya çıkıyor. örneğin heceleme rap söyleme, çok hızlı söyleme, diss yapma gibi tuhaf ilginç müzik türleri çıkıyor. tabi diğer yönden baktığımızda ise gülünç şeylerde yok değil müzik söylerken enstrümanı kafasının üzerinden çalmak gibi komik şeyler görebiliyoruz gördüğümüz gibi müzik bizim hayatımı çok etkiliyor.

yazar

Yazmak duygulari acıga cikarmak....

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir. Irish Birthday Blessing