Nedir bu hip hop kültürü

Logo
Nedir bu hip hop kültürü
  • 3982 Okuma
  • 0 Yorum

Hip hop tarihi ve kültürü
40-50 kişilik bir partide tüm dünya yayıldı karşımızdaki hip hop gönlünü hızlı kafiyelere kaptıranların kültürü hiphop 11 ağustos 1973'te DJ kulhercyaptığı ilk parti ile doğdu bu parti diğerlerinden özel klan ise  diğer djlerden plakları daha farklı çalmasıyla alışılmışın dışında DJ Kul herc sadece müziklerin dram Kite yerlerini çalıyordu Bunlar hiphopun kalbi seçildi Hatta James Brown fine drummer şarkısındaki driverlar birçok şarkıda kullanıldı bu durum kitlerde yapılan dansa ise break dans deniliyor böylece hiphopun 1 elementi daha oluşmuş oldu 70'lerde bronx yangın yeri olduğu için bir süre Rap partilerine ev sahipliği yaptı bölgedeki birçok çete Savaşı'ndan insanlar ölüyor ve gençler yaralanıyordu Barış yapmaya giden bir çete liderinin öldürülmesinden sonra en sonunda barış kararı ortaya atıldı ve bundan sonra piyasaya çıkan DJ afrikaa bambaata atlı dj in hiphop ın savaş değil yarış anlamına getiren bir rekabet attı ortaya Afrika bambaataa nın kurduğu zulu nation gruba birçok insan dahil oldu ve böylece enerjilerini DJ'lik break dans rap ve graffity yaparak attılar tüm bunlar olurken hiphopun efsanelerinden sayılan bir DJ ortaya çıktı grand Master Flash bu DJ plaklara eliyle dokunarak tamamıyla hip hop sound ının değişmesine sebep oldu bundan sonra the furious five adında bir grup kurdu Grup çok fazla ünlendi ve dünyanın birçok yerinde konser verdi Böylece bronx dan çıkan bu kültür tüm dünyaya yayılmış oldu

yazar
Yamak

veli bill

Müzik adamı , sanat meraklısı bi gezgin :)

Katma değer vergilerinin işletmeler tarafından her türlü mal ve hizmet satılırken kaydedilmesi ve takip edilmesidir. Satış yapılırken karşı taraftan alınan Katma Değer Vergisi alacak tarafına yazılır. Mevzuat nedeniyle hesaba yapılan düzeltmeler hesaplanan KDV hesabının borcuna yazılır. kdv hesaplama Dönem sonunda İndirilecek KDV hesabı ile karşılaştırılarak bu hesap kapatılır.

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), müşteri ilişkilerini yöneten eksiksiz bir yazılım sistemidir ancak tek bir çözüm değildir. crm yazılımı Müşteri ilişkilerinizi etkili bir şekilde yönetmek, analiz etmek ve iyileştirmek için her müşteri etkileşimi noktasını destekleyen kapsamlı bir bulut çözümleri grubuna ihtiyacınız var.

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir.