Web Tasarım Firmalarından Teklif Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Logo
Web Tasarım Firmalarından Teklif Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  • 748 Okuma
  • 0 Yorum

Web tasarım; son yıllarda artan oranda rağbet gören alanlardan bir tanesidir. İnternetin müthiş bir hızla gelişme göstermesi ve takip eden süreçte insanların web sitelerine yatırım yapmak istemeleri web sitesinin baştan sona ortaya konmasını sağlayan web tasarım faaliyetinin de gelişim göstermesini tetiklemiştir. Bu durum pek çok web tasarım firmasını ortaya çıkmasına da zemin hazırlamıştır. Web tasarı firmalarının sayıca artması hizmet konusunda farklılıkların yaşanmasına ve müşterilerin hizmet alırken farklı durumlarla karşılaşmasına neden olmuştur. Peki, müşteriler web tasarım firmaları ile iş birliği yapmadan önce hangi konulara dikkat etmelidir?

 

Referanslar

Bir web tasarlayıcısı ile çalışmadan önce yaptığı işlere ve elde ettiği başarılara bakmanız gerekir. Daha önce ortaya koyduğu çalışmalarla sizi tatmin etmeyi başaran web tasarlayıcıları diğerlerine göre bir adım önde olmalıdır.

Ön Teklif

Web tasarım sektöründe her firmanın kendi iş planı ve iş düzeyine göre fiyat politikaları ile hareket etmesi nedeniyle fiyatlarda müthiş bir oynaklık ortaya çıkar. Böylesi durumların önüne geçebilmek adına sizinle iletişim kuracak firmalarla masaya oturmadan önce bir ön çalışma talep etmelisiniz. Böylece bütçenizi aşacak işlerden uzak durabilirsiniz.

İş Ahlakı

Etik çalışma prensipleri her sektörde olduğu gibi web sektöründe de oldukça önemlidir. Bu nedenle etik prensiplere ve iş ahlakına sahip olmayan firmalarla görüşmekten uzak durmalı ve kendi firmanızı da korumalısınız.

Memnuniyet

Bir web tasarlayıcısının sayısız müşterisi hatta oldukça ünlü firmalarla iş birliği olabilir. Ancak bu durum web tasarımcının çok başarılı olduğuna kesin kanıt değildi. Bu anlamda net olmak için müşterilerin memnuniyetini araştırmalı ve iş birliği kararını daha sonra vermelisiniz.

Ekstra Hizmetler

Web tasarım alanı dışında SEO çalışmaları vb. alanlarda da hizmet sunan bir firmayı tercih etmeniz uzun vadede sizin karlı çıkmanız demektir. Wen tasarım firmasını seçerken bu hususa çok dikkat etmelisiniz.

Kurumsallık

Web tasarlayıcısını ofisinde ziyaret ederek kurumsallığını ölçebilirsiniz. Böylelikle ileride karşılaşabileceğiniz sorunlar ve fırsatlar konusunda daha başarılı bir değerlendirme yapma şansına sahip olabilirsiniz.

 

 

 

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir.