The Outsider / Yabancı

Logo
The Outsider / Yabancı
  • 1200 Okuma
  • 0 Yorum

Haksız yere bir şeyle suçlanırsanız ne yaparsınız? Hemen masum olduğunuzu ispat edersiniz değil mi ? Üstelik bunu korkarak değil, suçlu olmadığınızı bildiğiniz için, gönül rahatlığıyla, kendinizden emin bir şekilde yaparsınız. Suçun işlendiği saatlerde farklı bir yerde olduğunuzu kanıtladığınızda,  "Alın işte! Günahımı aldınız!" diyerek sizi suçlayan insanların yüzüne çarparsınız. 

Peki şöyle düşünün. Sizi suçlayan insanların da sizin yüzünüze çarpacağı, suçu sizin işlediğinizi gösteren kesin deliller varsa ? Yapmadığınızı bildiğiniz halde, üstelik bunu net bir şekilde kanıtladığınız halde böyle bir şeyle karşılaşsanız ne yaparsınız? Ya da suçlanan siz değilsiniz diyelim. Hatta suçlayan da siz değilsiniz. Siz sadece iki tarafın kanıtlarını da görmüş tarafsız birisiniz. Ne düşünürdünüz? Bir insan aynı zamanda iki farklı yerde olabilir mi? 

Korkunun ustası Stephen King, buradan çıkarak yazmış 2018 yılında çıkardığı The Outsider adlı romanını. Yetmişli yaşlarına gelmiş olmasına rağmen, okurken hissedebiliyorsunuz bu ustanın içindeki yazma aşkını. Mekanları ve insanları öyle güzel betimliyor ki sizi olduğunuz yerden alıp, olayların yaşandığı yere götürüyor. Belki klişe bir tabir oldu ama okuduğunuzda tam olarak neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

Eğer siz de Stephen King'i eski romanlarını okuyarak sevdiyseniz, kitabın günümüzde geçmesinden dolayı bu romanda biraz daha kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Gündelik hayatta kullandığınız telefon ve tabletlerden, yemek yediğiniz fast food restoranlarına kadar bir çok detay kullanmış yazar. Hatta öyle ki; dokunmatik ekranla ilk tanıştığınızdaki hissiyatınızı bile bulabilirsiniz kitapta. "Aaa evet ben de böyle yapmıştım!" diyebileceğiniz bir kaç tanımla karşılaşacaksınız. 

Hayranları için bir çok güzel sürpriz hazırlamış ayrıca yazar bu son romanında. Elbette bunları burada yazıp, adamın hazırladığı sürprizleri bozan ben olmak istemem ama hemen okuyun çok tutamayabilirim kendimi...

Yazdığı her eser, yapımcılar ve senaristler tarafından kapışılan, yazacakları ise dört gözle beklenen bu efsane adamın bu eserinin de görsel olarak bir şekilde karşımıza çıkacağını düşünmek pek de yanlış olmaz sanırım. Önümüzdeki günlerde bu eseri, beyaz perdede, televizyonda ya da son dönemleri kasıp kavuran ve gelecekte sinemaya yön verip veremeyeceği tartışılan fenomen platform Netflix'te görebiliriz 

yazar
Yamak

Gokky

Sinemayla ilgili içerik üretebilirim.

İstanbul'un en büyük ve iyi yazılım şirketleri ve firması, mobil uygulama, web tasarım, özel proje ve mobil yazılım şirketlerinden Digitexa Yazılım Şirketi, güçlü yazılımcı kadrosu ile yazılım firmaları arasında kurumsal ve güvenilir yere sahiptir.